اسکار ۲۰۲۰ برندگانش را شناخت
کد خبر: ۵۷۲۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
مراسم پایانی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در دالبی تئاتر هالیوود برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، امسال فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» با ۱۱ نامزدی پیشتاز این جوایز بود و پس از آن فیلم‌های «مرد ایرلندی»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «۱۹۱۷» هر کدام در ۱۰ شاخه نامزد کسب جایزه بودند.

فیلم «داستان ازدواج» و فیلم کره‌ای «اَنگل» نیز هر کدام در ۶ شاخه شانس کسب جایزه داشتند.

فهرست نامزدهای نهایی و برندگان نودودومین دوره جوایز سینمایی اسکار:

* بهترین فیلم بلند​

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل، جوجو ربیت، داستان ازدواج، فورد در مقابل فراری، زنان کوچک

برنده: انگل

* بهترین کارگردانی

نامزدها: مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، سم مندس (۱۹۱۷)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (اَنگل)

برنده: بونگ جون هو (اَنگل)

* بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)

برنده: واکین فینیکس (جوکر)

* بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: سینتیا اریوو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چازلیز ترون (بمب‌ شل)، رنی زلوگر (جودی)

برنده: رنی زلوگر (جودی)

* بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

* بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: کتی بیتس (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)، فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمب‌شل)

برنده: لارا درن (داستان ازدواج)

* بهترین فیلم بین‌المللی

نامزدها: کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)، بینوایان (فرانسه)، درد و شکوه (اسپانیا)، اَنگل (کره جنوبی)

برنده: انگل (کره جنوبی)

* بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، دو پاپ

برنده: جوجو ربیت

* بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: چاقوکشی، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

برنده: انگل

* بهترین مستند بلند

نامزدها: کارخانه آمریکایی، غار، لبه دموکراسی، برای سما، سرزمین عسل

برنده: کارخانه آمریکایی

* بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان، من بدنم را از دست دادم، کلاوس، لینک گمشده، داستان اسباب‌بازی ۴

برنده: داستان اسباب‌بازی ۴

* بهترین تدوین

نامزدها: فورد در مقابل فراری، مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، اَنگل

برنده: فورد در مقابل فراری

* بهترین موسیقی متن

نامزدها: جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: جوکر

* بهترین ترانه اصلی

نامزدها: داستان اسباب بازی ۴، راکتمن، موفقیت، منجمد ۲، هریت

برنده: راکتمن

* بهترین فیلمبرداری

نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، فانوس دریایی، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: ۱۹۱۷

* بهترین طراحی لباس

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: زنان کوچک

* بهترین مستند کوتاه

نامزدها: در غیبت، یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی، زندگی از من سبقت می‌گیرد، سورمن سنت لوئیس، قدم بزن بدو چا-چا

برنده: یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی

* بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: بمب شل، جوکر، جودی، مالفیسنت: سردسته اهریمنان، ۱۹۱۷

برنده: بمب شل

* بهترین طراحی تولید

نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

برنده: روزی روزگاری در هالیوود

* بهترین جلوه‌های ویژه

نامزدها: انتقام جویان: آخر بازی، مرد ایرلندی، شیرشاه، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: ۱۹۱۷

* بهترین صداگذاری

نامزدها: به سوی ستارگان، فورد در مقابل فراری، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود

برنده: ۱۹۱۷

* بهترین تدوین صدا

نامزدها: فورد در مقابل فراری، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

برنده: فورد در مقابل فراری

* بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: برادری، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایه‌ها، ساریا، یک خواهر

برنده: پنجره همسایه‌ها

* بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: دختر، عشق مو، کیتبول، به یاد ماندنی، خواهر

برچسب ها: اسکار ، اسکار
نام:
ایمیل:
* نظر:
ببینید
پیشنهاد ویژه
آخرین اخبار